Websitenizi WordPress ile hazırlamak için 5 neden

Websitenizi WordPress ile hazırlamak için 5 neden

Sıkça sorulan sorulardan biri şudur:

  • Neden WordPress kullanmalıyım?
  • Eski sitem yeterince iyi değil mi?
  • WordPress’e neden başka bir platformdan geçmem gerekiyor?

Bu soruları soruyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazıda, WordPress’i kullanmanız için 6 önemli neden paylaşacağız.

WordPress ile ilgili en yaygın yanılgılardan biri, sadece bir blog platformu olmasıdır. Ancak bu konuda yanılıyorsunuz. WordPress çok daha fazlası…

WordPress bir blog aracı olarak başlarken, yıllar boyunca güçlü bir web sitesi oluşturucu ve sağlam bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüşmüştür.

WordPress’in en iyi yanı, farklı türde web siteleri oluşturmak için kullanımı kolay ve esnek olmasıdır. WordPress’in popülaritesinin bu kadar artmasının ana nedeni budur. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin% 32,3’ünü destekliyor.

Sağlam özellikleri nedeniyle, en iyi markaların çoğu, Time Magazine, Facebook, New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times gibi web sitelerine güç vermek için WordPress kullanıyor.

Web sitenizi oluşturmak için WordPress’i neden kullanmanız gerektiğine bakalım.

WordPress Ücretsiz Bir Yazılım

WordPress ücretsiz bir yazılımdır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde indirebilir, kurabilir, kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

WordPress yazılımının kendisi ücretsiz olsa da, yüklemek için bir alanı adı ve web barındırma hizmeti gerektirir.

Bir alan adı internet sitenizin adresidir. Web sitenize erişmek için kullanıcılarınızın tarayıcısının adres çubuğuna yazdıkları isim. (Örn. dot.com.tr).

Web barındırma; web sitenizin tüm web sitesi dosyalarınızın depolandığı evidir.

WordPress, Tema ve Eklentilerle Özelleştirilebilir

WordPress kullanan kişilerin büyük bir kısmı ne web tasarımcıları ne de programcılarıdır. Aslında, çoğu insan WordPress’i web sitesi tasarlama bilgisi olmadan kullanmaya başlar.

Teknoloji meraklısı olmayan insanlar için WordPress mükemmel bir çözüm çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz web sitesi şablonu (tema) var. Her tür web sitesi için (ister blog ister iş sitesi, ister çevrimiçi bir mağaza olsun) mükemmel bir WordPress teması vardır.

WordPress temalarını kişiselleştirmek kolaydır çünkü birçoğu renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize, arka planı değiştirmenize, güzel kaydırıcılar oluşturmanıza ve gerçekten herhangi bir kod yazmadan gereksinimlerinize göre özelleştirmenize izin veren kendi seçenek paneliyle birlikte gelir.

Ayrıca eklentileri kullanarak WordPress sitenize özel işlevler ekleyebilirsiniz. WordPress eklentileri, web siteniz için analitik, iletişim formları, üyelik alanı ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalar gibidir.

Tıpkı temalar gibi, kullanmanız için binlerce ücretsiz ve premium eklenti mevcuttur.

WordPress SEO Dostu

WordPress, standartlara uygunluk yüksek kaliteli kod kullanılarak yazılmıştır ve anlamsal işaretleme sağlar. Kısacası, Google ve diğer arama motorlarının WordPress’i sevmesini sağlar.

Bu nedenle, WordPress sitelerinin arama motorlarında diğerlerinden daha yüksek sıralama eğilimindedir.

Tasarım gereği, WordPress çok SEO dostu kutusundan çıkar. Web sitenizi daha da iyileştirmek için WordPress SEO eklentilerini de kullanabilirsiniz. Adım adım talimatlar için web sitenizi uygun şekilde optimize etmek için nihai WordPress SEO rehberimize bakın.

WordPress’in Yönetimi Kolaydır

WordPress yerleşik bir güncelleme yönetim sistemi ile birlikte gelir. Bu, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici panonuzdan güncellemenizi sağlar.

WordPress ayrıca, yeni bir WordPress sürümü olduğunda sizi uyarır; böylece sitenizi yalnızca bir düğmeye tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Verilerinizi herhangi bir kaza veya saldırıya karşı korumak için, otomatik olarak yedekler oluşturmak ve uzak bir yere güvenle depolamak için bir WordPress yedekleme eklentisini kullanabilirsiniz.
WordPress Farklı Medya Türleri Desteklemektedir

WordPress sadece yazı yazmakla sınırlı değildir. Görüntü, ses ve video dosyalarını işlemek için yerleşik bir medya yükleyici ile birlikte gelir.

WordPress, oEmbed özellikli web sitelerini destekler; bu, URL’yi WordPress yayın düzenleyicisine yapıştırarak YouTube videolarını, Instagram fotoğraflarını, Tweet’lerini ve Soundcloud sesini gömebileceğiniz anlamına gelir.

Her bütçeye uygun %100 WordPress uyumlu WordPress Hosting paketlerimizi incelemek için lütfen tıklayınız..

Geri Arama Talebi